Plavecká soutěž pro naše studenty

8.3.2024 | Sport

Plavci Plavci

V rámci projektu "Chovejme se k sobě a ostatním rozumně" jsme uspořádali plaveckou soutěž...

Poslední únorové pondělí se někteří naši spolužáci sešli v dobrušském bazénu, aby se zúčastnili plavecké soutěže jednotlivců a družstev. Viky Hlaváčková s Kristýnou Foglovou ze 3IB, které u soutěže pomáhaly, se svěřily se svými postřehy: „Soutěže se zúčastnilo 24 studentů. Nejdříve plavali jednotlivci, a to libovolným způsobem na 50 m. Pak pan učitel Macek rozdělil kluky do třídních čtyřčlenných družstev a vysvětlil jim pravidla závodu. Nám se asi nejvíce líbily štafety, ty byly opravdu napínavé. Jinak celé dopoledne probíhalo v pohodové a přátelské atmosféře.“

A jak soutěž dopadla? V jednotlivcích byl na 1. místě Robert Kopecký z 1G, na 2. místě pak Djordje Galič ze 2GM a na 3. Jakub Valášek ze 3IA. Ve štafetách vyhrálo družstvo ze 3IA ve složení J. Valášek, M. Částek a P. Blažek. Druhá pak byla mixová štafeta, kde byl D. Krátký ze 3OK, D. Galič ze 2GM a J. Pospíšil ze 4IT. Třetí pak byli kluci ze 3M D. Rousek, M. Dyntera a J. Dušánek. Všem vítězům gratulujeme!

Celá akce se uskutečnila v rámci projektu "Chovejme se k sobě a ostatním rozumně", jehož cílem je prevence sociálně patologických jevů ve škole prostřednictvím adaptačního kurzu, kolektivních aktivit a podporou aktivního využívání volného času studentů ubytovaných na domově mládeže.

Projekt byl v roce 2023 finančně podpořen Královéhradeckým krajem.