Adaptační kurz prvních ročníků

15.9.2023 | Školní akce

Ping-pong Ping-pong

Studenti prvních ročníků vyrazili na adaptační kurz do Orlických hor

Začátek školního roku patří na všech středních školách adaptačním kurzům, na které jezdí hlavně první ročníky. Tak tomu bylo i u nás a naši noví spolužáci odjeli na čtyři dny na chatu Radost na Plasnici v Orlických horách. A tak se někteří z nich podělili o své zážitky. Karolína Šafářová z 1GM zavzpomínala na kurz takto:

„Adapťák, jeden z prvních malinkých a počátečních krůčků k nové etapě života. Možná to může vyznít nadsazeně, ale bez něj by to bylo mnohem těžší. 

První den jsme se postupně rozkoukávali a zkoumali okolí, další dny už jsme měli o zábavu postaráno. Hned první odpoledne přijela na besedu dobrušská Městská policie a Horská služba z Deštného. Ve středu jsme šli na golf, ve čtvrtek někteří na Špičák, jiní navštívili Český Hobitín s tradičními domečky v Šedivinách. 

Pro nás ale bylo nejdůležitější, že jsme se všichni poznali a strávili spolu úžasné chvilky. Poznali jsme, jaký kdo má smysl pro humor, nebo co se mu pro změnu nelíbí. Poznali jsme se nejen mezi sebou, ale také s částí pedagogického sboru, a to nejen po pedagogické stránce, ale i po té lidské. Jsou fajn!

Studium na střední škole je pro nás novou výzvou, která určitě nebude jednoduchá. Ale věříme tomu, že si školní léta užijeme stejně, jako jsme si užili adaptační kurz.“

Filip Bednář z 1OK své zážitky doplnil o zážitky z dalších aktivit, jako byla střelba ze vzduchovky, fotbal, balancování na chůdách nebo hra kubb. I on se přiznal k tomu, že zde prožil krásné chvilky a že si zde našel nové kamarády. A že všichni určitě budou na tento kurz rádi vzpomínat. 

Článek v Rychnovském deníku