Areál naší školy na chvíli patřil veteránům

26.4.2023 | Oznámení

Retro školní autobus před budovou naší školy Retro školní autobus před budovou naší školy

Od naší školy startoval 8. ročník veterán rallye „Cestujeme veteránem 250 let po cestách F. L. Věka“

V sobotu 22. dubna parkoviště u naší školy na chvíli zaplnily nablýskané automobily z dob dávno minulých. Opět po roce zde zase začínala jedna z prvních jarních veterán rallye regionu „Cestujeme veteránem 250 let po cestách F. L. Věka“. I letos k nám zavítaly vozy různých značek a stáří. Nejstarší byla poštovní Tatra z roku 1930 a Aerovka z roku 1934. Ostatní auta, jako např. Škoda Felicia, Škoda Octavia, Škoda 1202 „stejšna“, bílá Tatra 603 zvaná „šilhavka“, VW Brouk či anglický Hillman, byla ze 60. a 70. let 20. století. Přesto zde byly dvě nepřehlédnutelné zajímavosti, a to hasičské auto, které bylo postaveno v roce 1931 na podvozku Tatra s karoserií od dobrušské firmy Hendrych pro místní hasiče jako jediný exemplář v tehdejším Československu. A pak to byl žlutý školní americký autobus, který u naší školy stál v její historii poprvé. A ten také jako první vyjížděl na téměř stokilometrovou spanilou jízdu po venkovských silničkách, malebných vesničkách a osadách orlického podhůří s nádhernými výhledy do kraje. Když se pak účastníci před večerem vraceli, všichni byli nadšení nejen z příjemně stráveného dne, ale hlavně z počasí, které všem opravdu přálo.