Barrandovské ateliéry na chvíli patřily jenom nám

26.1.2020 | Exkurze

Barrandovské ateliéry Barrandovské ateliéry

Úterý 21. ledna bylo plné zážitků pro naše studenty ze třídy 1ITM, 2IT a 2OKZ, kteří se vydali do barrandovských ateliérů...

Úterý 21. ledna, pro někoho zcela obyčejný den, pro jiného den plný zážitků… a plné zážitků bylo i pro naše studenty ze třídy 1ITM, 2IT a 2OKZ, kteří se vydali do barrandovských ateliérů. Už cesta tam byla plná očekávání, co vlastně uvidíme. Uvidíme ateliér plný kulis nebo nějakou slavnou hereckou osobnost? Praha nás však přivítala nevlídným chladným počasím. Ani na začátku naší prohlídky jsme se nezahřáli, protože jsme si prohlíželi venkovní areál studií. Až v pavilonu postaveném Němci za 2. světové války, který slouží až do dnešní doby, jsme se zahřáli. Tady jsme také nahlédli do jednoho z devíti ateliérů, který v budově byl. Prostor o velikosti 2 000 m2 a výšce 14 m nás docela zaskočil. Za dveřmi ve vedlejší budově se už ale natáčelo, dokonce americký seriál.

Následovalo další putování po areálu. Zahlédli jsme nepřehlédnutelnou budovu televize Barrandov a míjeli bílou budovu televize Nova. Naše putování po ateliérech končilo v hlavní budově, kde jsme si to náramně užili na zdejší výstavě z historie Barrandova. Prohlédli jsme si výstavu fotografií, vyfotili myší kožíšek z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele a zapózovali v hereckých kostýmech. Někteří si pak „zablbli“ v místnost, kde byly filmové rekvizity. Zvednout velký těžký kámen z polystyrenu opravdu vyžaduje sílu!

A pak už přišla jenom společná fotografie před známou prosklenou barrandovskou věží a cesta domů…to už jsme ale věděli, kde je Barrandov a jak vypadají barrandovské ateliéry.