Budoucí robotici a mechanici se podívali do středních Čech

25.6.2023 | Exkurze

Stavění stanů Stavění stanů

Studenti 1RM poznávali Zadní Třebáň a hrad Karlštejn

„Dne 14.června jsme vyrazili stanovat na třídenní výlet do Zadní Třebáně pod pedagogickým dozorem pana učitele Sedláčka a jeho ženy paní Sedláčkové.

V Hradci Králové jsme nastoupili na vlak do Prahy a tam pak přestoupili na vlak do Zadní Třebáně. Cesta proběhla plynule a bez problémů. Po příjezdu nás čekala krátká cesta do kempu, kde si jsme si postavili stany, uložili věci a šli na oběd. 

Po obědě a po krátkém odpočinku jsme všichni vyrazili na hrad Karlštejn. Na hradě si třída poslechla historický výklad od pana učitele Sedláčka, který kdysi na Karlštejně pracoval. Pak jsme si ho celý prohlédli a prolezli. Na cestě zpět se nás pár občerstvilo ledovou tříští či zmrzlinou. 

Další den nás už čekal celodenní výlet. Vlakem jsme jeli do Srbska, pěšky pak Údolím děsu přes Kodu a Tetín do Berouna, kde byl naplánovaný oběd v restauraci. Cesta do Berouna byla i přes vedro příjemná, protože vedla skrz les, kde bylo chladno. Po návratu do kempu začalo silně pršet, tak jsme celý zbytek dne strávili schovaní v restauraci. 

Další den ráno jsme pak všechno sbalili a vydali se na vlak směr domov. Výlet se nám opravdu vydařil, viděli jsme mnoho nového a zajímavého a moc jsme si ho užili,“ svěřil se se svými zážitky z cesty za poznáním Jonáš Erlebach z 1RM.