Byli jsme na adaptačním kurzu

14.11.2021 | Školní akce

Adapťák Adapťák

Žáci 1. a 2. ročníku se zúčastnili adaptačního kurzu...

V uplynulých dnech se žáci 1. a 2. ročníku učebních oborů zúčastnili adaptačního kurzu na chatě Radost na Plasnici v Orlických horách. Třídenní kurz byl plně hrazen MŠMT  ČR v rámci projektu „Spolu po COVIDu“. Pobyt v horách byl hlavně zaměřený na společně strávený čas v kolektivu třídy a také na společné prožitky při různých sportovních i kulturních aktivitách. A tak není divu, že hned první den všichni ve skupinách absolvovali náročnou procházku v okolí Plasnic a pak střídavě přednášku dobrovolných hasičů z Domašína u Dobrušky o hasičské technice a hlavně o tom, jak správně poskytnout první pomoc při drobných a středně těžkých úrazech. 

Druhý den opět začínal skupinovou přednáškou, a to se zástupcem Policie ČR. Odpoledne pak pohledem do středověku návštěvou středověké vesnice Villa Nova v Uhřínově pod Deštnou. Při vyčerpávajícím výkladu Bohumíra Dragouna se žáci dozvěděli zajímavé informace o životě a zvycích středověku. 

Poslední den dopoledne si šli naši žáci po skupinkách „zablbnout“ na Adventure golf a na Fotbal golf do Deštného. Tady si v krásném slunečném počasí a úžasné scenérii Orlických hor užili poslední chvíle na adaptačním kurzu. Po obědě už totiž následoval odjezd našich studentů směr Dobruška…