Byli jsme součástí Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS

7.6.2022 | Exkurze

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Město Dobruška pořádalo Den bezpečnostních a záchranných složek IZS

V pátek 3. června bylo na náměstí v Dobrušce opravdu plno. To Město Dobruška zase pořádalo tradiční Den bezpečnostních a záchranných složek IZS pro školy a pro širokou veřejnost. A my jsme tam nechyběli. 

A tak jsme na náměstí mohli vidět špičkovou policejní, hasičskou, zdravotní i vojenskou techniku. Ta tam nestála jen tak, ale každý, kdo měl zájem, tak si ji mohl prohlédnou i zevnitř a dostal k tomu i potřebný výklad od opravdových odborníků. Tak se někteří z nás podívali na dobrušskou radnici z kabiny hasičského zásahového vozidla. Jiní obtěžkali vojenskou zbraň, další obhlíželi opravdovou policejní motorku. A zahlédli jsme i gripeny, které nám přelétly nad hlavami.

Technika ale nebyla tím hlavním, co jsme na náměstí viděli. Mnohé z nás upoutalo představení vojenské hradní stráže, kteří doslova „tančili“ se svými puškami. Po nich následoval zásah policejní zásahové jednotky, která během chvilky zneškodnila nepohodlného pachatele. Pak se u radnice rozhořel oheň, který ale byl plánovaný. To hasiči z dobrušské jednotky ukazovali, jak uhasit hořící olej. 

Mezitím už ale na náměstí stála nová Škoda Octavia jasně červené barvy. Kdo šel kolem, tak ji nemohl přehlédnout. Její osud už ale v té chvíli byl zpečetěn. Hrála totiž hlavní roli při fiktivní dopravní nehodě, ke které došlo uprostřed náměstí. K té se během chvilky sjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Všichni jsme tak sledovali, jak se červená škodovka díky hasičům a jejich technice mění v kupu šrotu. Hlavní bylo, že během chvilky vyprostili z vraku figuranta, kterého pak předali záchranné službě…

Tato ukázka se tak stala vrcholem podařeného pátečního dopoledne 

na dobrušském náměstí. Další Den bezpečnostních a záchranných složek IZS bude v Dobrušce zase za dva roky.