Byli jsme úspěšní v soutěži „Talenty pro firmy“

6.10.2021 | Soutěže

Náš tým v akci Náš tým v akci

Soutěž „Talenty pro firmy“ se konala v rámci Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2021 v Rychnově nad Kněžnou

Již pravidelně se studenti z naší školy zúčastňují soutěže „Talenty pro firmy“, která je součástí Prezentace středních škol a zaměstnavatelů a která se koná v Rychnově nad Kněžnou. Soutěž pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a jejím cílem je zvyšování zájmu mladé generace o tak potřebné technické profese. A také navázání spolupráce mezi žáky základních škol, studenty středních škol a zaměstnavateli. 

V soutěži soutěží smíšené osmičlenné týmy, které tvoří tři žáci základní školy, tři studenti střední školy, jeden zástupce firmy a jeden pedagogický pracovník. Cílem každého týmu je v daném časovém limitu ze stavebnice Merkur sestavit funkční zařízení, které je schopné zvládat všechny úkony a funkce, které mu tým určí podle daného zadání. Zástupce firmy je kapitánem družstva a koordinuje činnost všech členů týmu, pedagogický pracovník dohlíží na postupy práce, zařízení sestavují samotní žáci a studenti.  

Naše škola do soutěže zapojila dva týmy i s pedagogickými pracovníky, kterými byli učitelé odborného výcviku. A oba týmy se v samotné soutěži vůbec neztratily, obsadili jsme krásné 2. a 3. místo. Gratulujeme!