Celorepubliková soutěž v SolidCAM

19.3.2013 | Soutěže

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Ve středu 27.2.2013 proběhla v budově školy v Pulicích soutěž v práci v programu SolidWorks, SolidCAM a čtení NC kódu. Tyto soutěžní kategorie prověřují znalosti a nápaditost mladých konstruktérů a programátorů, kteří připravují výrobu na číslicově řízených obráběcích strojích.

Do Dobrušky přijelo soutěžit 28 studentů středních škol z celé republiky – Mostu, Liberce, Brna, Jedovnice, Vyškova, Hranic na Moravě, Strážnice, Letohradu, Rychnova nad Kněžnou.  Soutěž pořádala ve spolupráci s naší školou společnost SolidVision, s.r.o. z Brna, která připravila zajímavé zadání a garantovala objektivnost hodnocení. 

Zahájení soutěžního dne patřilo řediteli naší školy Ing. Vladimíru Voborníkovi a starostovi města Dobrušky Mgr. Petru Tojnarovi, kteří vyjádřili radost z toho, že budova dobrušské školy může poskytnout důstojné zázemí pro setkání mladých techniků. 

Vlastní průběh soutěžních kategorií proběhl s velkým nasazením soutěžících. Po vyhodnocení měl nejlepší celkové výsledky Tadeáš Cícha - student Střední průmyslové školy v Hranicích na Moravě, druhý byl Tomáš Baláž ze Střední školy technické v Mostě, třetí Daniel Slavík ze VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. 

Náš student oboru Mechanik seřizovač Zdeněk Gregor obsadil sedmé místo a jeho spolužák Vojtěch Pavel desátou příčku. Přesto, že oba tvrdili „dnes se nám nedařilo“ jejich výsledky se dají považovat v tak silné konkurenci za úspěšné a zaslouží si velkou gratulaci.