Čerství absolventi naší školy si převzali maturitní vysvědčení

3.6.2019 | Školní akce

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

V sále Kulturního domu v Dobrušce se rozdávala maturitní vysvědčení

V pátek odpoledne 31. května se sálem Kulturního domu v Dobrušce rozezněla studentská hymna Gaudeamus igitur a na její tóny si noví absolventi naší školy přišli středem sálu pro maturitní vysvědčení. Ještě než si ho převzali, pozdravil je starosta města Dobrušky Ing. Petr Lžíčař, který jim jenom připomenul, že je rád, že mohli v Dobrušce studovat, a věří, že na Dobrušku budou vzpomínat jenom v dobrém. Ředitel školy Ing. Vladimír Voborník už jenom jeho slova doplnil o to, že jsou absolventy školy, která nabízí svým studentům obory, které jsou v dnešní době na trhu práce asi nejžádanější, a oni že jsou právě těmi, kteří získávají maturitní vysvědčení v těch nejpotřebnějších. Ještě připomenul, že absolventi dálkového nástavbového studia, kteří v sále také byli, studium při zaměstnání a s rodinou nemají lehké a že jim patří nejen jeho odbiv, ale obdiv všech učitelů, kteří je k úspěšné maturitě dovedli.

Pak už přišel okamžik, kdy si čerství absolventi převzali tak dlouho očekávané maturitní vysvědčení a z rukou starosty města Pamětní list jako vzpomínku na léta strávená v naší škole a v Dobrušce. Celé slavnostní odpoledne pak zakončila píseň nám asi nejbližší, a to česká státní hymna.