Dny otevřených dveří a soutěž ROBODO se povedly

4.12.2023 | Školní akce

Návštěvníci Návštěvníci

Uplynulý víkend patřil v naší škole Dnům otevřených dveří...

I když počasí o prvním prosincovém víkendu výletům moc nepřálo a kluzký sníh pokrýval silnice, přesto se Dny otevřených dveří, které v tuto dobu pravidelně ve škole pořádáme, opravdu vydařily. 

Vše začalo v pátek dopoledne, kdy se naše nová školní budova na chvíli přeměnila na závodní kolbiště, které patřilo robotickým vozítkům. A tak jste tu mohli vidět vozítka různých tvarů a barev, která se pokoušela projet vyznačenou dráhu, uchopit plyšového medvídka nebo se co nejrychleji „prohnat“ měřeným úsekem. Všechna vyrobili žáci a studenti ze základních nebo středních škol. Mezi „záklaďáky“ zvítězili žáci z Černilova, mezi „středoškoláky“ naši spolužáci z 1R.

Odpoledne se pak už naše škola otevřela veřejnosti. A tak jste v areálu mohli potkat jednotlivce, ale hlavně celé rodiny s budoucími zájemci o studium u nás ve škole. Některé návštěvníky ale nejdříve zlákala výstava betlémů, které jsme také vystavovali. Při té příležitosti si mnozí prohlédli celou školu…a většinou odcházeli se slovy, že jsou mile překvapeni, jak příjemná a hlavně moderně vybavená naše škola je. 

Sobota už nebyla jiná. Již od devíti hodin se naši průvodci nezastavili, tolik se k nám vypravilo zájemců o studium. A tak se letošní Dny otevřených dveří opravdu vydařily.