Exkurze ve filmových ateliérech Barrandov a Národním technickém muzeu

24.11.2017 | Exkurze

Barrandov studio Barrandov studio

Reportáž na proběhlou exkurzi očima studenta.

Dne 15. 11. 2017 jsme jeli do Prahy do Národního technického muzea, kde jsme měli dva workshopy, pružiny a mechanismy. Ještě před odjezdem jsme každý dostali jednu bagetu. 

V muzeu se mohlo chodit buď volně, nebo na workshopy o mechanismech a pružinách. Průvodce nám o mechanismech vyprávěl a snažil se nás zapojit, ptal se nás, mechanismy, které nám ukazovali, jsme si mohli vzít do ruky a vyzkoušet. Mě to moc nebavilo, tak jsem se šel podívat na výstavu hodin vedle. 

Když mechanismy skončily, šli jsme do obrovské místnosti, kde nám průvodce vyprávěl o tom, jak funguje píst v lokomotivě a poté jsme měli rozchod. Mohli jsme se podívat na historii motorek, aut, ale i letadel, která tam byla zavěšena. 

V dolním patře bylo i hutnictví a hornictví, jenže to jsem nestihl, jelikož mě více zajímaly motorky a ostatní vystavená vozidla. Zároveň byl i bufet pro občerstvení. 

Dále jsme jeli do filmového studia Barrandov. Vyšlo to na tři skupiny, průvodci nás provedli po komplexu. Moje skupina měla skvělého průvodce, který se dříve podílel na filmech, nyní pracuje v administrativě. Velmi rád odpovídal na naše dotazy. 

Šli jsme okolo administrativní budovy televize Nova, třech nových ateliérů, třech starých ateliérů z doby druhé světové války a kulisárny. 

Naše prohlídka končila v nejnižším poschodí budovy Barrandova, kde jsme se dozvěděli něco k historii TV Barrandov. Zároveň jsme si mohli vyzkoušet pár kostýmů a zhlédli jsme krátké video s leteckým pohledem komplexu a vnitřek jednoho z ateliérů.