Herec a režisér Tomáš Magnusek na chvíli naším učitelem

17.1.2019 | Školní akce

Tomáš Magnusek s našimi studenty Tomáš Magnusek s našimi studenty

Zcela netradiční byla pro studenty naší školy čtvrteční výuka...

Zcela netradiční byla pro studenty naší školy čtvrteční výuka.  Už pár dní před „osudným“ čtvrtkem se totiž po škole šuškalo, že přijede herec a režisér Tomáš Magnusek a že si s námi bude nejen povídat o svých filmech, ale že nás bude dokonce učit!

A opravdu! Už změna rozvrhu napovídala o tom, že se bude něco dít. A dělo!

O půl desáté se první skupina studentů stala posluchači pomyslné „filmové“ školy, ve které byl učitelem právě Tomáš Magnusek. Pro něj to po letech filmové práce byl zase návrat za katedru, neboť i on je původním povoláním učitel. I když hodiny, které u nás učil, byly trochu netradiční, přesto se v nich probírala nová látka. Učilo se o filmu a o všem, co s filmovým natáčením souvisí. Každý, kdo zná Tomáše Magnuska, tak může tušit, že výuka byla velmi vtipná a neustále prokládaná zážitky z filmování. I tak se ale studenti například dozvěděli, kdo je producent, co dělá asistent režiséra, jak se vybírají herci do filmových rolí, jak vypadá scénář…a mnoho dalšího.

Toto netradiční a velmi příjemné vyučování skončilo se šestou vyučovací hodinou. Jindy tak rychle prázdné chodby najednou zůstaly zaplněné a před učebnou č. 30 postával hlouček našich studentů. Tomáš Magnusek se totiž ještě neloučil a ještě pro nás přichystal odpolední besedu o své práci a o svých filmech. Tady už se ale nevyučovalo, tady už se povídalo. I tady vládla velmi uvolněná atmosféra…a tento příjemný čtvrtek určitě nezůstane jediným dnem, kdy naši studenti stráví čas ve společnosti herce a režiséra Tomáše Magnuska.