Hostili jsme 7. ročník veteran rallye „Cestujeme veteránem 250 let po cestách F. L. Věka“

27.4.2022 | Oznámení

Veterán Veterán

V areálu naší školy zase začínala cesta veteránů Podorlickem

V sobotu ráno bylo u naší školy nezvykle rušno. To se sem sjížděli nejen studenti 3. ročníku dálkového studia, kteří dělali praktickou maturitu, ale hlavně stará auta z různých míst našeho kraje. Opět jsme totiž hostili vyhlídkovou jízdu historických vozidel po stopách F. L. Věka, kterou pořádal Automotoklub Pěčín. A tak se k naší škole sjely skvosty automobilového průmyslu minulosti. Kromě zářivě zeleného Fiatu, nepřehlédnutelného žlutého Volkswagenu Brouka, modrého Wartburgu u naší školy stála naleštěná bílá Tatra 603-2 z roku 1962, tzv. „šilhavka“. „Šilhavka“ proto, že její čtyři přední světla umístěná těsně vedle sebe vypadala, jako kdyby šilhala. Další zajímavostí byly anglické vozy Hillman, kterými přijel pan Libor Hilman. Ten přivezl skvost, a to Hillmana Minx z roku 1933. Jiří Srpa ze Solnice pak přijel Chryslerem z roku 1928. Nejstarším veteránem ale byl nepřehlédnutelný Morris z roku 1904.

Po představení vozů a po nezbytné registraci vyrazilo 14 veteránů na 60 km dlouhou trasu, která vedla nejen podhůřím Orlických hor, ale zavedla účastníky až na Šediviny, odkud se jim naskytl nádherný výhled až k Hradci Králové. Po cestě všichni plnili úkoly, které se týkaly samotných veteránů, ale i historie. 

A protože počasí opravdu přálo a na cestu všem svítilo sluníčko, stala se 7. veteran rallye „Cestujeme veteránem 250 let po cestách F. L. Věka“ pro všechny zúčastněné příjemným a klidným sobotním závodem Podorlickem. 

Viz také článek v Rychnovském deníku