Hostili jsme schůzku koordinátorů soutěže SOD

1.11.2023 | Oznámení

Komise u robotů Komise u robotů

V naší škole se konala schůzka Komise pro soutěže odborných dovedností zástupců krajů ČR

V minulém týdnu se naše škola na jeden den stala centrem Soutěže odborných dovedností. Sešlo se tady dvacet zástupců středních škol, kteří jsou koordinátory soutěže pro jednotlivé učební obory, které se soutěže účastní. A tak jste tu mohli potkat učitele z Prahy, Brna, Pardubic, Letohradu, Lanškrouna, Hradce Králové, Nymburka, Žamberka, Hronova, Nové Paky, České Třebové, Nového Bydžova a samozřejmě od nás z Dobrušky.

Cílem setkání, které zahájil náš pan ředitel Marian Kubala, bylo určení škol, které budou pořádat soutěž pro jednotlivé řemeslné učební obory. Naše škola se tak stala pořadatelem Soutěže odborných dovedností pro učební obor strojní mechanik, známý spíše jako zámečník. 

Garantem všech soutěží odborných dovedností jsou „České ručičky“, což je přehlídka řemesel a řemeslných oborů v České republice. Jejím cílem je popularizace učňovského školství v očích mladých lidí, jejich rodičů, učitelů a hlavně široké veřejnosti.