Materiální sbírka pro Ukrajinu se vydařila… a pokračuje dál

12.3.2022 | Oznámení

Materiální sbírka pro Ukrajinu Materiální sbírka pro Ukrajinu

Už víme, kam a komu půjdou námi vybrané dary pro Ukrajinu

Naše škola hned několik dní po napadení Ukrajiny vyhlásila materiální sbírku na pomoc této válkou zbídačované zemi. Původně jsme mysleli, že do této sbírky zapojíme všechny dobrušské školy, ale nakonec se ozývali i jednotlivci a dokonce i mateřská školka z nedaleké obce. A tak se zatím podařilo vybrat tolik tak potřebných věcí, které zaplnily téměř celou jednu učebnu. Největší podíl na tom má nejen naše škola, ale i ZŠ Fr. Kupky, ZŠ Opočenská, Gymnázium Dobruška a mateřská školka z Českého Meziříčí.

Co je ale důležité, že věci vybrané učiteli, našimi studenty a žáky a jejich rodiči, přáteli a kamarády z větší části zůstanou v Dobrušce. Ta se totiž stane místem, kde se také ubytují převážně matky s dětmi. Proto jsme zcela nezištně část sbírky nabídli městu Dobruška, které ji ochotně přijalo. 

Vzhledem k tomu, že válka na Ukrajině zatím nekončí, proto ještě nekončí naše sbírka a pokračuje dál. Dál můžete nosit vše, co Ukrajina potřebuje…