Mladí technici bodují

24.3.2019 | Soutěže

Ze soutěže Ze soutěže

Soutěž v počítačovém modelování v programu SolidWorks se tentokrát konala v Hranicích na Moravě

Soutěž v počítačovém modelování v programu SolidWorks pořádala v prostorách Střední průmyslové školy v Hranicích podnikatelská společnost SolidVision z Brna. Zástupci této společnosti pro studenty připravili pět úkolů. Jednalo se o čtyři rozmanité modely, které bylo potřeba vytvořit co nejjednodušším postupem a s dobrou znalostí jednotlivých nástrojů programu. Pátým úkolem byl technický výkres s mnoha pohledovými řezy a detaily, s popisem přesných kót s různými tolerancemi a poznámkami. Všem soutěžícím se také měřil čas, za který jednotlivé úkoly zvládli.
Soutěže se zúčastnilo pětapadesát studentů z patnácti středních škol celé republiky. Studenti Střední školy – Podorlického vzdělávacího centra z Dobrušky si vedli velice dobře. V jednotlivcích se prosadil Jan Macek a obsadil třetí místo, čtvrté místo získal jeho spolužák Jiří Soukup. Díky ještě dalším spolužákům z dobrušské školy byl tým Podorlického vzdělávacího centra vyhodnocen jako nejlepší ze všech zúčastněných škol.
Na robotickou soutěž se do Hranic na Moravě sjelo téměř 70 žáků ze základních škol, kteří vytvořili jedno až dvoučlenné týmy. Každý tým přivezl svoje robotické vozidlo postavené z LEGO stavebnice. Jejich úkolem bylo naprogramovat vozidlo jako sledovač čáry a projet s ním soutěžní dráhu. TÉKAČKO postavilo tři dvoučlenné týmy. Tým Vojty s Vojtou byl na soutěžní dráze nejrychlejší a právem vyhrál pohár pro vítěze.
Přítomní i domácí fanoušci TÉKÁČKA sledovali napínavý průběh jízd téměř padesáti týmů. Radost z vítězství byla možná překvapivá, ale zasloužená, vždyť kluci v TÉKÁČKU pracují teprve půl roku. Zakladatelka technologického klubu říká: „Mám radost, která se nedá popsat. Na soutěž jeli získávat zkušenosti, že budou tak úspěšní, je famózní a určitě je to i zásluha „dospělých“, kteří se klukům věnují, což je Martin a Jirka a také studenti střední školy, tedy Kamil, Tomáš a Roman. Úspěch v soutěži nás tak motivuje k další podpoře mladých se zájmem o techniku.
V těchto mladých technicích ze SŠ – PVC a z TÉKÁČKA tak pokračuje a určitě bude pokračovat tradice kvalitních a výborných techniků, které tak v současné době potřebujeme.