Náš výlet do Velké Británie

17.4.2024 | Školní akce

Foto z výletu Foto z výletu

Čtyři desítky studentů naší školy se vydaly do Velké Británie

V minulých dnech se 41 našich spolužáků společně se třemi učiteli vypravilo do Anglie, aby poznali zdejší život, její památky a také si procvičili angličtinu přímo v praxi. Nejlépe to popsala Karolína Šafářová z 1G, která se zájezdu také zúčastnila: „Další začátek poznávání nových věcí v nové škole začal ve čtvrtek 4. dubna, kdy jsme se sešli před školou, abychom vyrazili směr Velká Británie. Nejdřív jsme ale museli projet Německo, Belgii, abychom z francouzského přístavu Calais vypluli směr Anglie. Tam jsme byli ráno a naše první cesta směřovala přímo do Londýna.

Jako první jsme z něj viděli krásnou vyhlídku na mrakodrapy, stoupli jsme si na nultý poledník a procházkou skrz park jsme se dostali ke Greenwichské univerzitě a Národnímu námořnímu muzeu. Pak nás čekala loď na Temži, která nás zavezla do středu Londýna. Tady jsme obdivovali parlament a známý Big Ben. Obešli jsme Buckinghamský palác, který lemovaly nádherné tulipány. Svezli jsme se dvoupatrovým autobusem double deckerem a Čínskou čtvrtí jsme pokračovali k parku, kde jsme měli krátký rozchod. Po něm už následovala cesta na místo, kde čekaly rodiny, u kterých jsme dvě noci spali.

Další den ráno jsme obdivovali Seven Sisters se svými úžasnými bílými útesy. Tady jsme si mohli prohlédnout pobřeží a pláž, maják nebo jen tak zajít do kavárny. Odtud jsme zamířili do Brightonu, kde jsme si prošli zahradu s královským pavilonem. 

Poslední den v Anglii jsme opět strávili v Londýně, kde jsme zažili cestu zdejším metrem. Někteří z nás se projeli na známém obrovském ruském kole London Eye, abychom potom zamířili k Tower Bridge a Tower of London. Večer jsme se pak už s Londýnem jenom rozloučili a zamířili jsme směr domů. 

Myslím si, že se nám výlet opravdu povedl a vydařil. A určitě si pochvalu zaslouží naši učitelé za jejich trpělivost s námi, nejvíc ale p. uč. Aleš Sedláček, který naše putování po Anglii zařídil a domluvil. Pak také nesmíme zapomenou na naši průvodkyni, která nám řekla a ukázala tolik zajímavých věcí, na které budeme dlouho vzpomínat. Prostě to byly fajn dny strávené v Anglii.“