Naši studenti se podívali do Drážďan

20.6.2022 | Exkurze

Nádraží Nádraží

Studenti IT oborů navštívili Drážďany

Studenti 1. ročníku oboru Informační technologie vyrazili na exkurzi a na výlet do německých Drážďan. Tady je čekalo nejen centrum starobylého města, které bylo za 2. světové války téměř srovnáno se zemí, ale i exkurze v Barkhausen institutu. 

O zážitky z této cesty se podělili studenti 1ITB Anna Martinková a Jan Jindra:

„Do Drážďan jsme jeli přímým vlakem z Prahy. Přijeli jsme tam v jedenáct hodin dopoledne. Z nádraží jsme přes město vyrazili k univerzitě. Tam jsme se zastavili u kostela Panny Marie, který byl za války celý zničený a který byl po válce z trosek postavený celý znovu. Pak už jsme přes město zamířili k univerzitě. Tady jsme se usadili v posluchárně a v angličtině poslouchali přednášku „Internet of thinks,“. V pauzách jsme si prohlédli roboty, a to nejdříve ty, které měly podobu aut s bezpečnostními prvky se senzorem proti nárazu. Pak nás zaujal robot, který si s námi zahrál air hockey. Potom následovala ještě jedna přednáška. Po ní jsme už vyrazili na cestu domů, tedy směrem k nádraží. Tady jsme dostali ještě na chvíli rozchod, kteří někteří využili k nákupům, jiní se šli najíst. Dali jsme si hamburger, ten byl tak skvělý, že si ho někteří mí spolužáci chtěli nechat poslat domů do Čech. 

Cesta domů byla trochu delší, ale všichni jsme byli už tak unavení, že nám to nevadilo. Do Hradce jsme dorazili pár minut po půlnoci. I přes únavu po dlouhé cestě jsme se rozcházeli s vědomím, že se nám výlet do Drážďan opravdu vydařil.“