Naším spolužákem je mistr světa

6.11.2023 | Sport

Pavel Jonák Pavel Jonák

Pavel Jonák, student 2. ročníku studijního oboru Mechanik strojů a zařízení, je mistrem světa v silovém trojboji

Silový trojboj je fyzicky velmi náročný sport, který se skládá ze tří disciplín, z dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Všechny tyto disciplíny musí závodník zvládnout s činkou s co největší zátěží. A Pavel to opravdu umí. Sám o svém úspěchu mluví skromně a s ostychem: „S vlastním silovým trojbojem jsem opravdu začal až ve čtrnácti letech, kdy jsem poprvé závodil na mistrovství světa na Slovensku. Ale už před tím jsme chodili do posilovny, kde jsme se zaměřovali na tyto silové sporty, protože mě to bavilo a měl jsem kolem sebe lidi, kteří mě opravdu podporovali a podporují dodnes. Také k tomu, kde jsem dnes, mi hodně pomohl parkur, při kterém jsem si zpevňoval tělo.

Vlastní silový trojboj je už ale o něčem jiném. Já jsem zařazený do kategorie 

18 – 19 let a hmotnosti 100 kg. V té jsem také soutěžil na letošním mistrovství světa, které se konalo v maďarské Kiskunfélegýháze. A vyhrál jsem celkovým výkonem 650 kg, kdy jsem v dřepu vzepřel 240 kg, v bench pressu 165 kg a mrtvém tahu pak 245 kg.“

A tohoto úspěchu by tento v davu nepřehlédnutelný kluk, protože jeho svalnatou postavu opravdu nepřehlédnete, nedosáhl za pomoci rodiny a trutnovského klubu Powerlifting, který vede Libor Hurdálek. Pavle, gratulujeme!!!

Článek v Rychnovském deníku