Obhájili jsme ISO 9001

2.1.2023 | Škola

ISO 9001 ISO 9001

Naše škola zůstává držitelem platného Certifikátu ČSN EN ISO 9001

Již od roku 2013 je naše škola držitelem certifikátu ISO, který je dokladem vysoké kvality vzdělávání a výchovy při přípravě na povolání v technických studijních a učebních oborech. Tento certifikát jsme úspěšně obhájili těsně před vánočními svátky.  

A co to vlastně ISO je? Jsou to celosvětově platné normy, které vydává Mezinárodní organizace pro standardizaci. Definují systém managementu jakosti a umožňují lidem jednoduše zjistit, zdali organizace vyrábí či distribuuje produkty v souladu se všemi nezbytnými předpisy, s ohledem na životní prostředí a potřeby zákazníků. Taková je definice pojmu ISO. ISO 9001 však už dávno není výsadou jen výrobních organizací, již řadu let je uznávanou normou i v oblasti služeb a prosazuje se i mezi prestižními výchovně vzdělávacími organizacemi.

A my jsme ISO úspěšně obhájili, a to hlavně z důvodu, že zřizovatelem naší školy jsou totiž strojírenské podniky a organizace, pro které je značka kvality ISO nezbytnou samozřejmostí. Právě do těchto organizací odcházejí naši absolventi technických oborů, kteří jsou podle hodnocení podniků velmi dobře připraveni nejen po stránce teoretické, ale i praktické. A proto je ISO pro školu, stejně jako pro kvalitní organizace, samozřejmostí. Uspět totiž v náročných podmínkách trhu práce vyžaduje neustále plnit požadavky kvality ze strany zákazníka, kterým je ve školství žák, rodič, zaměstnavatel, firma, organizace, veřejnost atd. 

Díky Certifikátu ČSN EN ISO 9001 a jeho pravidelnému obhájení naše škola dokazuje, že hledá cesty ke zlepšování nejen výuky, ale všech odvětví týkajících se vzdělávání.