Píšou o nás v Dobrušském vlastivědném almanachu

3.10.2019 | Oznámení | Aktualita obsahuje přílohy 1 příloha

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Článek o naší škole se stal součástí III. ročníku Dobrušského vlastivědného almanachu

V letošním školním roce si naše škola a město Dobruška připomíná krásné 70. výročí vzniku učňovského školství v Dobrušce, jehož jsme právě důstojným pokračovatelem. Proto nic nebránilo tomu, aby se článek o minulosti a současnosti učňovského školství objevil v Dobrušském vlastivědném almanachu, který vydává město Dobruška. 

Dočtete se v něm o samotném zahájení výuky prvních učňů v Šedových závodech v roce 1950, o vzniku Odborného učiliště státních pracovních záloh, které později plynule přešlo ve Střední odborné učiliště. O stavbě nové budovy pro teoretické vyučování, která společně s celým areálem už pod názvem Integrovaná střední škola přešla díky nepovedené „harmonizaci“ pod Střední školu řemesel a služeb v Novém Městě nad Metují a po 55 letech tak mohlo učňovské školství v Dobrušce zaniknout… 

Tady mohl také článek skončit, oslavoval by tak pouhých 55 let učňovského školství v Dobrušce. Ale článek neskončil, stejně jako neskončila i nová historie školy, která pokračuje dál, dál díky naší škole pokračuje i učňovské školství v Dobrušce.