Pomáhali jsme otevřít rekonstruovaný dobrušský stadion

4.5.2019 | Sport

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Když se naši spolužáci v pátek 3. května potili ve škole při maturitním didaktickém testu z Českého jazyka a literatury, my ostatní jsme se „potili“ na dobrušském stadionu při „Středoškolském poháru“. Ten pro všechny tři dobrušské střední školy připravilo město Dobruška. Naše společné klání mělo být jakýmsi vstupem k odpolednímu slavnostnímu otevření zrekonstruovaného Městského stadionu Václava Šperla.
A tak i přes chladné počasí se hloučky mladých lidí již od rána trousily k bráně stadionu, aby zde na nové tartanové dráze a na přilehlém fotbalovém a nohejbalovém hřišti přesně v 9 hodin mohl začít historicky 1. ročník „Středoškolského poháru“. A my jsme měli tu čest se ho také zúčastnit!
Možná jsme některými výsledky neoslnili, ale vůbec jsme se neztratili. Vždyť 3. místo Michala Vencla ve skoku dalekém se skokem dlouhým 5,19 m je úžasným úspěchem. A ani družstvo fotbalistů nezklamalo. I když oba své zápasy prohrálo, přesto se svým soupeřem drželo krok až do poslední minuty.
I proto mohl Marian Kubala v zastoupení ředitele školy při odpoledním slavnostním otevření stadionu hrdě převzít z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána skleněnou plaketu za 3. místo ve „Středoškolském poháru“ města Dobrušky.