Pořádali jsme 1. ročník soutěže "Auto jede"

10.11.2017 | Soutěže

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

1. ročník soutěže „Auto jede“ , který naše škola pořádala, se vydařil!

Ve čtvrtek 9. listopadu naše škola v Kulturním domě v Dobrušce pořádala 1. ročník roboticko konstrukční soutěže tříčlenných týmů „Auto jede“. Soutěže se zúčastnilo osm družstev z celých východních Čech. Každé družstvo muselo navrhnout, vyrobit a odprezentovat vozidlo, které bylo schopné projet dráhu jako „sledovač čáry“. Družstva z naší školy se v silné konkurenci neztratila. I když zvítězili studenti z VOŠ a SPŠ z Rychnova nad Kněžnou, naše družstvo ZP team obsadilo krásné 3. místo. Čtvrtí pak byli také studenti z naší školy z týmu D.O.D. tým s úžasným „hadrákem“, který však neprojel dráhu se zatáčkami a tak zabránil jejich lepšímu umístění, i když se designově všem líbil asi nejvíc. A tak 1. ročník úspěšné soutěže je minulostí, 2. ročník už ale dostává jasné obrysy.