Pořádali jsme 10. ročník soutěže "Práce v SolidCAM", kde jsme bodovali

18.2.2020 | Soutěže

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Naše škola v minulém týdnu pořádala celostátní soutěž v programování v softwaru SolidCAM, který slouží k programování CNC obráběcích strojů

V minulém týdnu se naše škola stala místem, kde se opravdu hodně dělo. Nejenže jsme položili základní kámen k nové budově, ale pořádali jsme i 10. ročník celostátní soutěže „Práce v SolidCAM“. Tu společně s naší školou pořádala brněnská firma SolidWision. Program SolidCAM slouží k programování CNC obráběcích strojů.

Patronem soutěže je již několik let město Dobruška, proto její starosta Ing. Petr Lžíčař ve svých slovech v samotném úvodu připomenul, že 10. výročí soutěže je stejně kulaté, jako je kulatých 700 let, které v letošním roce Dobruška slaví. Náš pan ředitel Ing. Vladimír Voborník jenom doplnil, že i SŠ – PVC slaví také kulatiny, a to 70 let od vzniku strojírenského školství v Dobrušce. Pevnou ruku při řešení zadaného úkolu všem soutěžícím popřál i Ing. Jana Slabý z firmy König & Bauer Grafitec, která je také patronem soutěže.

A pak už se vše zklidnilo, chodby ztichly  a v soutěžních třídách vládlo absolutní soustředění. Vždyť soutěžní díl, který účastníci měli vymodelovat, byl tak náročný, a čas, který k tomu měli, byl tak krátký. Celkem 23 studentů ze sedmi středních škol mělo totiž za 60 minut vytvořit software pro výrobu soutěžního dílu, který by pak šlo realizovat v samotné výrobě. 

Vítězem celé soutěže se nakonec stal Jakub Ostratický ze SŠ Strážnice. Druhý byl Jan Dalecký ze SPŠ a VOŠ Brno, třetí ale už náš spolužák Jan Blažek ze třídy 3M. V první desítce se ještě umístil Marek Chudý také ze 3M, a to na 9. místě. 14. pak byl ještě Ondra Luška ze stejné třídy.

Kluci, gratulujeme!