Pořádali jsme ústřední kolo Bobříka informatiky

5.2.2024 | Soutěže | Aktualita obsahuje přílohy 1 příloha

Soutěžící Soutěžící

Naše škola se stala pořadatelem ústředního kola Bobříka informatiky pod názvem Bebras Challenge

Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž, která má u žáků a studentů středních škol podporovat zájem o informatiku. A tak se každý rok tisíce studentů z celé republiky zapojují do této soutěže, aby si vyzkoušeli svoje schopnosti a dovednosti právě v oblasti informatiky. Soutěž je koncipována tak, aby podněcovala studenty k řešení rozličných úloh spojených s programováním, algoritmizací a informatikou obecně. Každý žák má možnost využívat své kreativní myšlení při hledání těch nejlepších řešení. To vede nejen k technické dovednosti, ale také podporuje vyhledávání problémového řešení.

Jedním z klíčových prvků soutěže je zdůraznění praktického využití informatiky ve světě kolem nás. Úkoly se často inspirují reálnými problémy a vedou studenty k přemýšlení o možnostech využití informatiky a jejich aplikací v každodenním životě. Soutěž nejen nabízí vzrušující výzvy, ale také ukazuje, jak informatika může být prospěšná a inspirativní.

Letošní ústřední kolo se uskutečnilo na 14 školách. To v Královéhradeckém kraji pořádala naše škola a zúčastnilo se ho 20 studentů převážně z gymnázií a střední školy aplikované kybernetiky. Proto je úspěchem, že do něj postoupil také náš spolužák Tomáš Červený, student 2. ročníku oboru Informační technologie se zaměřením na robotiku. Ten se po samotné soutěži svěřil se svými dojmy: „V online testu byly převážně otázky ze samotné informatiky, bylo tam například vytvoření prográmku s omezeným počtem příkazů a časem, kdy kočička měla hýbat tlapičkou. Pak tam ještě byly logické úlohy a další úkoly spíš programovací.“ A jak Tomáš dopadl? Ani v ústředním kole se neztratil a obsadil krásné 10. místo. Tomáši, velká gratulace!!! 

Ještě, než se všichni účastníci rozjeli do svých domovů, prohlédli si naši školu, kterou je provedl náš pan ředitel. Mnozí se nestačili divit, jak moderní, a hlavně moderně vybavená naše škola je. 

Článek na Rychnovském deníku