Předávání maturitních vysvědčení

6.6.2024 | Škola

Naši maturanti Naši maturanti

Téměř padesát našich spolužáků si převzalo maturitní vysvědčení...

Velký sál Společenského centra – Kina 70 v Dobrušce patřil v úterý 4. června novým absolventům naší školy, kteří si sem společně se svými blízkými přišli převzít tak dlouho očekávané maturitní vysvědčení. Celé slavnostní odpoledne zahájil starosta města Dobrušky Miroslav Sixta, který ve svých úvodních slovech připomenul, že je rád, že si naši absolventi vybrali ke studiu právě Dobrušku a že by byl rád, kdyby se sem někteří vrátili natrvalo, neboť Dobruška potřebuje vzdělané lidi. Naši školu a nemocného pana ředitele pak zastupoval zástupce ředitele Michal Dusílek. Ten zdůraznil, že začátek studia našim novým absolventům ovlivnil covid, kde pro mnohé distanční výuka mnohdy nebyla jednoduchá, přesto toto období všichni překonali a dnes tu mohou stát. Pak i on všem popřál hodně úspěchů v nové etapě života, která pro všechny přináší nové možnosti. 

Po tomto slavnostním úvodu už si absolventi denního a dálkového studia oboru Informační technologie, Mechanik seřizovač, Mechanik strojů a zařízení a Podnikaní převzali z rukou svých třídních a starosty města maturitní vysvědčení a pamětní list. V samotném závěru ještě Tomáš Unger, student dálkového studia, poděkoval všem vyučujícím, rodičům a blízkým za jejich trpělivost a toleranci po celou dobu jejich školní docházky. Celé příjemné odpoledne už jenom zakončila státní hymna a tak důležité společné focení.