Roztančili jsme sál kulturního domu v Dobrušce

19.1.2020 | Školní akce

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

V pátek 17. ledna patřil celý Kulturní dům v Dobrušce naší škole a našemu studentskému maturitnímu plesu a hlavně… našim budoucím maturantům.

  

V pátek 17. ledna patřil celý Kulturní dům v Dobrušce naší škole a našemu studentskému maturitnímu plesu a hlavně… našim budoucím maturantům. Ti už se od půl sedmé scházeli, aby si připravili slavnostní nástup a „osahali“ prostředí, kde budou hrát hlavní roli. V 19,30  vše  vypuklo! V úvodních slovech ředitel naší školy Ing. Vladimír Voborník popřál všem přítomným hezký večer a budoucím maturantům ještě to, aby za pár měsíců zdárně zvládli maturitu. 

A pak to přišlo! Celý sál potemněl a na plátně se odehrávala neuvěřitelná krádež. To se studenti čtyřletého maturitního oboru Informační technologie se zaměřením na grafiku a robotiku „pokoušeli“ ukrást maturitu. To se jim však nepodařilo, ale zaplněný sál jim alespoň za jejich velmi vtipné filmové snažení upřímně zatleskal. Tleskal jim také, když si pak celá třída přebírala z rukou pana ředitele a třídního učitele zasloužené tmavě zelené šerpy.

Další třídou, která si přišla pro šerpy, byla třída maturantů 4M následovaná studenty učebních oborů ze třídy 3KOZ. Tečkou za šerpováním do stavu „maturantů čekatelů“ byli studenti sobotního nástavbového studia Podnikání. Po nich pak už dostala slovo hudební skupina Pokrok, která všem maturantům zahrála sólo a která nás pak celý večer bavila známými i méně známými tanečními písněmi. Při nich nikdy nebyl prázdný sál a bavili se i všichni přítomní. Tančit se ale stále nedá, proto se v programu objevilo i taneční vystoupení studenta 3KOZ ročníku Petra Ondernického, který se pochlubil svým uměním Zumby.

Celý velmi příjemný večer pak vyvrcholil půlnočním zašlapáváním šerp, neboť se říká, že student, který svoji šerpu o půlnoci nezašlape, nezvládne potom maturitu. A věřte, bylo to opravdu veselé a hlasité zašlapávání! Že by…ale to se dozvíme za pár měsíců…