Slavnostní zahájení školního roku

9.9.2023 | Škola

V kině V kině

První zářijové pondělí jsme se všichni sešli ve Společenském centru – Kino 70 v Dobrušce...

První zářijové pondělí jsme se všichni sešli ve Společenském centru – Kino 70 v Dobrušce, kde jsme zcela zaplnili velký sál. Důvodem našeho společného setkání byl nový školní rok, který nás všechny čeká. A protože šlo o setkání slavnostní, přišli nás pozdravit i významní hosté. Těmi byli starosta města Dobrušky Miroslav Sixta a místostarosta Jan Špaček.

Slavnostní dopoledne zahájil ředitel školy Marian Kubala, který ve svých úvodních slovech zdůraznil, že začátek školního roku je pro všechny studenty, ale i pedagogy časem nových výzev a nových příležitostí. A že, když chceme, můžeme dosáhnout všech cílů, které si stanovíme, pokud budeme pracovat na svém rozvoji. 

Pak už všechny přítomné pozdravil starosta Dobrušky Miroslav Sixta, který studentům prvních ročníků připomenul, že Dobruška je studentské město a že je rád, že si pro svá studentská léta vybrali právě Dobrušku. Vyšším ročníkům už jenom popřál další úspěšný školní rok.

Po slavnostních tónech státní hymny jsme se v samém závěru někteří rozešli za svými povinnostmi, jiní za posledními okamžiky prázdninového volna, protože druhý den už začal ten opravdový nový školní rok.