Společně jsme zahájili nový školní rok

2.9.2019 | Škola

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Nový školní rok, který je zároveň i rokem, kdy naše škola oslaví krásné 70. narozeniny, jsme všichni společně zahájili ve velkém sále Společenského centra – Kina 70 v Dobrušce.

Nebyli jsme tam sami, ale přišlo se na nás podívat celé vedení města Dobrušky, a to starosta města Ing. Petr Lžíčař, neuvolněný místostarosta a zároveň poslanec Parlamentu ČR Petr Sadovský, uvolněný místostarosta Miroslav Sixta a tajemník JUDr. Jan Šťastný.
Ve svých úvodních slovech ředitel školy Ing. Vladimír Voborník připomenul, že škola vstupuje do školního roku, ve kterém oslaví 70. výročí vzniku učňovského školství v Dobrušce, jehož je důstojným pokračovatelem. V dalších slovech pak představil současnost, ale i budoucnost, která nás v příštím roce čeká. A na té se musíme podílet všichni svým vstřícným přístupem nejen ke studiu, ale i ke škole samotné.
Starosta města Ing. Petr Lžíčař navázal na úvodní slova našeho pana ředitele tím, že připomenul, že naše škola je nedílnou součástí Dobrušky, která v příštím roce také slaví, a to 700 let od první zmínky o Dobrušce jako o městě. A že se naše škola bude také podílet na společných oslavách. Zároveň popřál studentům prvních ročníků, ať se jim na tři nebo čtyři roky stane Dobruška opravdu domovem.
Po organizačních záležitostech jsme se pak všichni ještě rozešli domů, abychom se zítra už sešli v nám tak známém prostředí školních lavic…a zahájili tak nový školní rok.