Spolupořádali jsme soutěž v programování v SolidCAM

12.3.2023 | Soutěže

Soutěžící Soutěžící

V naší škole opět proběhla soutěž v programování CNC obráběcích strojů pomocí software SolidCAM

V pátek 10. března bylo již od rána v naší nové budově trochu rušněji než normálně. To se sem totiž z celé republiky sjížděli studenti z různých technických škol, aby se opět po roce utkali v soutěži v programování CNC obráběcích strojů v software SolidCAM. Pořadatelem i letos byla brněnská firma SolidVision. Samotnou soutěž zahájil ředitel školy Marian Kubala společně se vzácnými hosty, kterými byli starosta a místostarosta města Dobrušky Miroslav Sixta a Jan Špaček a zástupce firmy SolidVision Michal Ševčík, který pak celou soutěží zúčastněné provázel. A tak 18 studentů ze šesti středních škol modelovalo frézovaný díl, který byl opravdu velmi náročný a který vyžadoval dokonalou znalost právě softwaru CAM. Naši školu zastupovali Josef Balcar, Petr Broulík a Lukáš Rada ze 3M a Marek Vodseďálek ze 4M. A vězte, kluci se v soutěži neztratili. Nejlepší byl Marek Vodseďálek na 7. místě. A aby se všem dobře pracovalo a modelovalo, připravila pro všechny naše paní sekretářka Olga Uhlířová velmi chutné a oku lahodící pohoštění.

Článek na Rychnovském deníku