Tančili jsme na školním reprezentačním plese

27.2.2024 | Školní akce

Maturanti Maturanti

Naše škola pořádala školní reprezentační ples

Poslední únorový páteční večer se dobrušská sokolovna rozzářila do tmy. To zde naše škola pořádala svůj tradiční reprezentační ples. A protože se jedná 

o ples stužkovací, slavnostně vyzdobený sál se rychle plnil nejen budoucími maturanty, ale také jejich rodinami a blízkými. Přesně o půl osmé ples zahájil náš pan ředitel, který budoucím maturantům a studentům z učebních oborů popřál úspěch u blížících se maturit a závěrečných zkoušek, ale zároveň zdůraznil, že šerpa, kterou za chvíli převezmou, je jakýmsi závazkem, který je zavazuje k úspěšnému vykonání zkoušek. Potom už parket patřil Tanečnímu klubu Akcent, který nám svým předtančením připomenul, že jsme na plese. A pak to začalo! Na modrý koberec nastoupilo 23 studentů ze čtvrtého ročníku oboru Informační technologie, Mechanik seřizovač a Mechanik strojů a zařízení, aby převzali svoji šerpu. Za nimi pak následovali studenti ze 3. ročníku dálkového studia Podnikání, kterých bylo neuvěřitelných 29. A věřte, studovat při zaměstnání a většinou i s rodinami není žádný oříšek, proto si zasloužili tady být. Jako poslední si svoji chvíli slávy užili kluci z učebního oboru Nástrojař, Obráběč kovů a Klempíř. 

Po tomto slavnostním úvodu už parket patřil všem, kteří chtěli tančit a kteří se chtěli bavit. A aby to „bavení se“ bylo opravdu příjemné, k tomu všem v sále hrála skupina Gama. Večer ale rychle plynul a přišla očekávaná půlnoc se zašlapáváním šerp. Říká se totiž, kdo symbolicky nezašlape svoji šerpu, ten neudělá maturitu nebo zkoušky. Podle toho, co se na parketu dělo, je jasné, že letos budou u zkoušek všichni úspěšní…Tak takový byl náš letošní reprezentační ples.