Úspěšní jsme i ve sportu

7.5.2018 | Sport

Náš hokejbalový tým Náš hokejbalový tým

V minulých dnech se naši studenti zúčastnili dvou sportovních utkání, kde naší škole neudělali vůbec ostudu

Ve středu 18. dubna se naši studenti zúčastnili okresního kola již 7. ročníku fotbalového turnaje o putovní Pohár Josefa Masopusta. Vítěz pak postupoval do krajského kola. Tento turnaj je pořádán na počest Josefa Masopusta, legendy českého a světového fotbalu. 

Základní myšlenkou projektu je připomenutí nejen příkladu Josefa Masopusta, ale i toho, že má smysl k povinnostem přistupovat vždy čestně a zodpovědně, že sny jsou splnitelné, pokud chceme a pokud jich chceme dosáhnout.

Pohár Josefa Masopusta se hraje systémem jednotlivých turnajů v rámci okresů a krajů a je určený studentům denního studia. Vítězové krajského kola pak postupují do mezikrajské kvalifikace, odkud se šest nejlepších týmů v červnu utká v pražském republikovém finále na stadionu Na Julisce.

Našim studentům se ale vstup do samotného turnaje vůbec nepovedl. Hned první dvě utkání prohráli 2 : 3, i když v poločase vedli 2 : 0. V posledním zápase ale zabrali a nakonec naše škola tedy obsadila krásné 3. místo. 

Hned druhý den 19. dubna jsme sehráli hokejbalové utkání s Gymnáziem Dobruškou v rámci akce Hokejbalem proti drogám. Ani tady se nám moc nevedlo, i když naši hráči vzdorovali až do konce. Zápas jsme nakonec prohráli 1 : 3. V tomto případě však tolik nešlo o výsledek, ale o podporu smysluplnosti samotné akce. 

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy!