2. ročník soutěže ROBODO

5.12.2022 | Soutěže

Ze soutěže ROBODO Ze soutěže ROBODO

Pořádali jsme 2. ročník soutěže ROBODO

ROBODO je soutěž pro mladé začínající robotiky ze základních a středních škol nebo sdružených v zájmových kroužcích. A právě její 2. ročník naše škola pořádala v rámci Dnů otevřených dveří v pátek 2. prosince. Samotnou soutěž zahájil starosta města Dobrušky, která je patronem soutěže, Miroslav Sixta. Ten ve svých slovech použil myšlenku J. A. Komenského „škola hrou“, neboť si účastníci soutěže skutečně „hráli“ s moderními technologiemi. Na něj navázal ředitel školy Marian Kubala, který připomenul, že jenom účast v samotné soutěži je takovým malým vítězstvím každého ze zúčastněných. A co vlastně ROBODO znamená? Je to zcela prostý název, který v sobě skrývá podstatu celé soutěže. ROBOtická soutěž v DObrušce. 

Té letošní se zúčastnilo 9 týmů z celého našeho regionu, které soutěžily s vozítky sestavenými ze stavebnice Lego v disciplíně „čára“, „paralelní slalom“ a „sprint“. Volnou disciplínou pak byl „minibasketbal“, ve kterém muselo vozítko vhodit míček do malého „basketbalového“ koše.

Atmosféra během dopoledne v naší škole byla taková, jako kdyby tu probíhalo opravdové mistrovství světa. Žádné z účinkujících družstev se neztratilo, vyhrát mohlo však jenom jedno. Letos to mezi zástupci základních škol bylo družstvo z víceletého gymnázia z Náchoda a z TÉKÁČKA z Albrechtic nad Orlicí. Mezi středoškoláky zvítězil Jan Zahajský také z TÉKÁČKA. V této kategorii se neztratili ani naši zástupci, kteří obsadili 2. a 3. místo. Všem gratulujeme!

Poděkování patří i firmě KOVAP a KADEN z Nového Hrádku a firmě CDS Náchod, které věnovaly hodnotné ceny pro vítěze.