Domov mládeže

Domov mládeže je školské zařízení, které zabezpečuje žákům ubytování, stravování a kvalifikované výchovné působení, vede je k plnohodnotnému využívání volného času. 

  1. Žáci (pouze chlapci) jsou ubytováni od 1. 9. 2010 v novém domově mládeže (DM) přímo v budově školy v třílůžkových pokojích, kde mají přístup k internetu. Mají společné sociální zařízení (WC, umyvadla, sprchy). Všechny pokoje mají ve vybavení válendy, noční stolky, skříně, lampičky. V DM mají žáci k dispozici také kuchyňku vybavenou chladničkou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a elektrickým sporákem. Žáci mohou využívat dvě studovny na vypracovávání domácích úkolů, na jedné je 19 PC s internetem, také užívají společenskou místnost s televizorem se satelitním příjmem. Ubytovací kapacita činí 25 míst.  
  2. Stravování žáků.  Snídaně si žáci mohou připravovat individuálně v kuchyňkách DM, nebo objednat ve školním bufetu. Cenu snídaně 35,- Kč. Obědy si zařizují ve školní jídelně Gymnázia. 
  3. Nabídka zájmové činnosti žáků je pestrá a bohatá a obsahuje např.:
    • sportovní aktivity s využitím tělocvičny a posilovny školy, venkovního hřiště, např. stolní tenis, fotbal, volejbal, basketbal, florbal, badminton, šachy, 
    • nabídku aktivit městských zařízení, např. plavání v krytém bazénu, saunu s vířivkou, kulečník, biliár, šipky, deskové hry, bowling, kino, divadlo, knihovnu (více o možnostech na stránkách města: mestodobruska.cz).
  4. Příjezdy žáků na DM jsou v neděli od 18:00 do 21:30 hod. a v pondělí od 6 hod. do 7:25 hod., odjezdy domů v pátek - odchod z DM v 7:30. Autobusové nádraží je ve vzdálenosti cca 15 minut od DM. 
  5. Měsíční poplatek za ubytování činí 1000,- Kč. Úhrada poplatku musí být uskutečněna převodem na účet školy č. ú.: 2600087081/2010 do 20. dne v měsíci. Do variabilního symbolu platby uvádějte celé jméno Vašeho syna. Výše úplaty za ubytování v domově se nemění, i když žák nebo student není ubytován po všechny dny v kalendářním měsíci (dle vyhlášky MŠMT ČR č. 436, ze dne 22. 12. 2010, §5, odst. 4, kterou se mění vyhláška č. 108/2005 Sb.). Výjimkou je absolvování praxe mimo školu, kam studenty škola sama vysílá. Pak je úhrada ve výši strávených dnů na DM.
  6. Veškerá práva a povinnosti žáka jsou obsaženy ve vnitřním řádu DM viz příloha.

Přihlášky do domova mládeže lze podávat na adresu školy nebo domova mládeže, popř. elektronicky. 

Vedoucí vychovatel: Radek Mataj