Software zdarma pro studenty školy

Microsoft 365

Microsoft 365 je cloudová služba od firmy Microsoft, která poskytuje svým uživatelům profesionální emailové schránky v doméně školy, kalendář, kontakty, interní web organizace (SharePoint) a možnost editace dokumentů Microsoft Office ve webových verzích jednotlivých aplikací.

Office 365

Microsoft Office je kancelářský balík obsahující sadu nástrojů pro profesionální editaci textu, tabulek, prezentací, poznámek, databází, letáků, správu poštovních schránek apod. Jedná se o jeho plnohodnotnou desktopovou variantu v plné výbavě a vždy v poslední verzi. Každý z našich studentů si jej může zdarma nainstalovat až na 5 svých zařízení (PC, notebook, tablet...).

Office 2016 ProPlus

Microsoft Imagine Premium

Přes program Microsoft Imagine Premium mají naši studenti k dispozici zdarma aktuální verze profesionálních návrhářských a vývojářských nástrojů, operačních systémů a dalších téměř 200 zajímavých aplikací od společnosti Microsoft, které se běžně používají v praxi a jejich pořizovací cena je jinak i desítky tisíc korun.

Microsoft Imagine Premium

Altap Salamander

Altap Salamander je dvou panelový správce souborů pro Windows, který je rychlý, spolehlivý a snadno ovladatelný. Nabízí prohlížeče pro rozšířené formáty souborů, podporu pro oblíbené archivy jako 7-Zip a vestavěné klienty pro FTP a SFTP servery. Umožňuje pracovat se soubory efektivněji.

SqlDBD

SqlDBD - online program pro tvorbu datových modelů.

SqlDBD
Podrobné postupy pro získání výše uvedeného software naleznou naši studenti na školním Moodle v kurzu Studijní software zdarma.